Postet nga: vazhdim i paraburgimit

I vazhdohet paraburgimi të akuzuarit për dhunimin e viktimës me ngecje në zhvillimin mendor

Gjykata e Ferizajt i ka vazhduar edhe për dy muaj paraburgimin e të akuzuarit Xh.D. i cili akuzohet nga Prokuroria e Ferizajt për dhunimin seksual ndaj një ...

Gjykata vendos për të dyshuarit lidhur me aksidentin fatal pas garës automobilistike

Gjykata e Prizrenit ia ka vazhduar paraburgimin Arlind Sylës, njërit prej të dyshuarve për aksidentin tragjik në një garë automobilistike që ndodhi në autostradën “Ibrahim Rugova”, ...

Akuzohet se vrau 48-vjeçarin me kallashnikov në prani të gruas e të fëmijës, gjykata ia vazhdon paraburgimin

Gjykata e Prizrenit ia ka vazhduar paraburgimin Aziz Gashit, i cili akuzohet se ka vrarë Beqir Morinën në mbrëmjen e 2 shtatorit të vitit 2023, duke shkrepur mbi të 10 plumba ...

Gjykata lë në paraburgim të dyshuarit për aksidentin në garat me makina në autostradën “Ibrahim Rugova

Aksidenti tragjik në një garë automobilistike që ndodhi në Autostradën “Ibrahim Rugova” në muajin dhjetor të vitit të kaluar, pati për pasojë tre persona të vdekur.

Gjykata i lë në paraburgim të dyshuarit për grabitjen në Suharekë

Bujar Bashës, Besart Istrefit dhe Leutrim Cakollit, të dyshuar për grabitjen e armatosur në Suharekë, Gjykata e Prizrenit ka vendosur që t'ua vazhdojë paraburgimin deri më 29 shkurt të ...

Specialja ia vazhdon paraburgimin Jakup Krasniqit

Trupi gjykues në rastin ndaj ish-krerëve të UÇK-së që po gjykohen në Dhomat e Specializuara në Hagë, ka vendosur që edhe ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqi t’i vazhdohet paraburgimi ...

Gjykata Speciale ia vazhdon paraburgimin Rexhep Selimit

Trupi gjykues në rastin ndaj ish-krerëve të UÇK-së që po gjykohen në Dhomat e Specializuara në Hagë, ka vendosur që Rexhep Selimit t'i vazhdohet paraburgimi.

Thaçit e Veselit iu vazhdohet paraburgimi

Gjykata Speciale, për rastin e ish-krerëve të UÇK-së që po gjykohen në Hagë, ka vendosur që Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit t’u vazhdohet masa e ...