Postet nga: vasfije krasniqi

Në Kuvend për të kërkuar drejtësi

Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi-Goodman, thotë se do të luftojë për drejtësi dhe thyerjen e stigmës ndaj viktimave të ...

Besnik Bislimi: Vasfije Krasniqi në pesëshën e parë të listës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Vasfije Krasniqi Goodman do të jetë kandidate për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit ndërsa është e vendosur edhe në pesëshen e parë të listës së LVV-së, ...

Vasfije Krasniqi pas votimit të Qeverisë Hoti: E turpshme!

Pas votimit të Qeverisë Hoti, ka reaguar njëra nga viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës, Vasfije Krasniqi.

Të mbijetuarat e përdhunimeve në luftë presin ende dënimet e para

Dy serbë janë akuzuar së fundi për dhunë seksuale gjatë luftës së vitit 1999 në Kosovë. Akuzat ndaj tyre tregojnë se si gjykatat në Kosovë për më shumë ...

Drita Hajdari: Kam rihapur rastin e Vasfije Krasniqi Goodman

Prokurorja e Prokurorisë Speciale të Kosovës, Drita Hajdari, tha se ka marrë vendim që të rihapen hetimet për rastin e dhunimit të Vasfije Krasniqit Goodman nga forcat serbe ...

Vasfije Krasniqi Goodman dekorohet me titullin 'Emblema e Vushtrrisë'

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka pritur sot në takim Vasfije Krasniqi Goodman, kosovaren e cila përjetoi përdhunimin nga forcat serbe në prill të vitit 1999 ...

Haradinaj takon Vasfije Krasniqin: Jeni zëri i së vërtetës që ka ndodhur në Kosovë

Kryeministri Ramush Haradinaj priti më takim Vasfije Krasniqi-Goodman, viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës së Kosovës, e cila është edhe pjesë e Lëvizjes globale kundër ...

Thaçi dekoron Vasfije Krasniqin: Rrëfimi i saj, thirrje për ndërgjegjen e tonë, të popullit serb dhe ndërkombëtarëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e dekoroi sot Vasfije Krasniqin- Goodman, kosovaren e cila përjetoi përdhunimin nga forcat serbe në prill të vitit 1999 dhe pak ditë ...