Postet nga: Vasfije Krasniqi-Goodman

Thaçi takon familjarët e Vasfije Krasniqi- Goodman

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar sot familjarët e të mbijetuarës së dhunës seksuale gjatë luftës, Vasfije Krasniqi- Goodman.

Vasfije Krasniqi-Goodman reagon ndaj deklaratës së Baton Haxhiut për amnisti të krimeve

Ish-drejtori i televizionit Klan Kosova, Baton Haxhiu në një debat televiziv ka deklaruar se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përfshijë edhe amnistinë, për shkak ...

Vasfije Krasniqi pas rrëzimit të Qeverisë: Faleminderit të gjithëve për shërbimin

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman, është deklaruar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti nga Kuvendi i Kosovës, të më...

Vasfije Krasniqi- Goodman: Më kanë thënë e ke lehtë të rrëfehesh për shkak se ke burrë amerikan

 

Osmani: Viktimave të dhunës seksuale u është pamundësuar e drejta për të dëshmuar për krimin

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës i është kushtuar ngritjes së vetëdijes së shoqërisë për të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës së ...

Mirënjohje për Vasfije Krasniqi – Goodman

Ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi sonte ndau mirënjohje për të mbijetuarën e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit, Vasfije ...

Vasfije Krasniqi sot rrëfehet para Senatit dhe Kongresit italian

Aktivistja dhe e mbijetuara e dhunës seksuale në luftën e Kosovës, Vasfije Krasniqi-Goodman, me inicimin e Ambasadores së Kosovës në Romë, Alma Lama, Krasniqi- Goodman sot ...

Vasfije Krasniqi - Goodman nesër dëshmon në Kongresin e Italisë

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë dhe aktivistja Vasfije Krasniqi – Goodman pritet që nesër të dëshmojë të Kongresin dhe Senatin italian ...