Postet nga: varrimi

Familja e të vdekurit nga shembja e hotelit ‘Adriatik’ fal gjakun

Në fshatin Vidimriq të Mitrovicës iu dha lamtumira e fundit Visar Behramit i cili u gjet i vdekur dje pas shembjes së hotelit ‘Adriatik’ në Mitrovicë.

Suharekë, komuna mbulon shpenzimet e varrimit për qytetarët e saj

Komuna e Suharekës sot ka arritur marrëveshje me institucionet fetare në vend për mbulimin e shpenzimeve të varrimit për të gjithë qytetarët e kësaj ...

Historia e Vushtrriasit që shiti viçin për ta varrosur nënën dhe paguar antarsinë në BIK

Sabri Beqirin nga Akrashtica e Vushtrrisë, është detyruar ta shesë një viç për të kryer ritualin e vdekjes dhe varrimit të nënës së tij.

Haradinaj: Të gjithë jemi Izet sot (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e quajti hero policin e vrarë ditë më parë në Istog.

Qalaj: Kemi më shumë motivim për ta luftuar krimin (VIDEO)

Drejtori i Policisë së Kosovës nderoi veprën e kolegut të tij, Izet Demaj që vdiq në krye të detyrës.

(FOTO)Nis ceremonia e varrimit të policit të vrarë

Mijëra njerëz po marrin pjesë në varrimin e policit Izet Demaj i cili mbeti i vrarë në një aksion kundër grabitjes së një banke në Istog.

Nesër varroset Bekim Lumi

Teatri Kombëtar i Kosovës nesër duke filluar nga ora 12:00, do të organizojë homazhe dhe një mbledhje komemorative për aktorin dhe regjisorin, Bekim Lumi.

Presidenti: Po ndahemi me njeriun më emblematik që nga koha e Skenderbeut

Në mbledhjen komemorative për jetën dhe veprën e Adem Demaçit, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se kombi sot po ndahet fizikisht nga një ...