Postet nga: varrezat

FOTO - Bari e shkurret mbulojnë varrezat e qytetit të Gjilanit

Varrezat në qytetin e Gjilanit janë mbuluar nga gjatësia e lartë e barit.

Mbulohen nga bari varrezat e martirëve në Korishë - Pamje

Hapësira e varrezave të martirëve dhe dëshmorëve të luftës në fshatin Korishë të komunës së Prizrenit është mbuluar nga bari.

Dëmtohen varrezat në Kishnicë, policia nis hetimet

Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se dje është raportuar për dëmtim të disa varrezave serbe në fshatin Kishnicë të Graçanicës.

Dëmtonte lapidarët e varrezave të fshatit, intervistohet nga Qendra për Punë Sociale

Një person i moshës së mitur raportohet se ka dëmtuar disa nga lapidarët e varrezave të fshatit.

Osmani: Ndihemi krenarë për ndihmën që shqiptarët u dhanë hebrenjve

Ushtruesja e detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani, ka vendosur kurora lulesh në varrezat e Hebrenjve në Prishtinë, në nder të Ditës  së Përkujtimit të Holokaustit.

Kryetari i Prizrenit premton rregullimin e varrezave të martirëve dhe të pagjeturve në Krushë të Vogël

Në Ditën Ndërkombëtare të të Pagjeturve, kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka e ka vizituar Krushën e Vogël ku ende janë të zhdukur 68 ...

Policia flet për dëmtimin e varrezave në Rahovec

Sot janë dëmtuar varrezat e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptas në Rahovec.

Dëmtohen varrezat e komunitetit Rom, Ashkali dhe Egjiptas në Rahovec

Shefi i Zyrës Komunale për Komunitete dhe Kthim në Rahovec, Lendrit Qeli, ka njoftuar se sot janë dëmtuar varrezat e komunitetit Rom, Ashkali dhe Egjiptas në Rahovec.