Postet nga: varreza

Policia thotë se gjeti një armë me 11 fishekë dhe një gëzhojë në vendin ku u gjet trupi i pajetë në Istog

Policia e Kosovës për rastin e gjetjes së një personi të vdekur në Istog tregon se në vendin e ngjarjes u gjetën dhe u konfiskuan një armë ...

Dëmtohen varrezat në Istog

Një ankues nga Istogu ka raportuar në Policinë e Kosovës se ka vërejtur se janë dëmtuar pllaka të varrezave.

Arrestohet një i dyshuar për dëmtim të disa varrezave në Pejë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një të dyshuar, pasi që i njëjti kishte dëmtuar disa varreza.

Ankohet në Polici se i është vjedhur lapidari i varrezave të familjares së saj

Një grua nga Prizreni ka raportuar se në mes të datave 25 shkurt dhe 10 mars 2023 nga persona të panjohur është vjedhur lapidari i varrezave familjare të saj.

Një i arrestuar për dëmtim të varrezave që kishte ndodhur para 2 muajve në Kllokot

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar të dyshuarin për dëmtimin e varrezave që kishte ndodhur më 2 tetor 2022 në Kllokot.

Vidhen rrethojat e varrezave në Suharekë

Një person është ankuar në Policinë e Kosovës se në një fshat të Suharekës janë vjedhur rrethojat e varrezave.

I dëmtohet lapidari i varrit të babait, policia po e heton rastin

Një burrë nga Kllokoti është ankuar në Policinë e Kosovës se gjatë vizitës në varrezat e fshatit kishte vërejtur se lapidari i varrit të babait të tij ...

Dy persona gërmojnë në varrezat ilire, policia në kërkim të tyre

Policia e Kosovës ka bërë me dije se dje në fshatin Maqitevë, në Suharekë një grua ka raportuar se në varrezat ilire kishte vërejtur dy persona duke ...