Postet nga: varianti i ri

Varianti i koronavirusit i zbuluar në Indi mund të ketë nxitur valën vdekjeprurëse

India ka thënë se varianti i ri i koronavirusit, i raportuar fillimisht në këtë shtet në muajin mars, mund të jetë i lidhur me valën vdekjeprurëse ...

147 mostra pozitive me variantin britanik të COVID-19 janë shfaqur në Kosovë

Sipas Qeverisë së Kosovës, e cila ka njoftuar për këto rezultate përmes një komunikate, mostrat janë marrë nga të gjitha rajonet e Kosovës.

Komiteti i Ekspertëve e konfirmon: Në Shqipëri qarkullon varianti britanik i COVID

Në mbledhjen e Komitetit të Ekspertëve, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se është konfirmuar se në vend qarkullon variant britanik i COVID-19.

Brenda dhjetë ditësh pritet të fillojë testimi i variantit të ri të COVID-19 në Kosovë

Brenda dhjetë ditësh në Kosovë mund të fillojë detektimi i variantit të ri të virusit SARS- COV-2

Salih Ahmeti: Varianti i ri COVID-19 është më i rrezikshëm për moshat e reja

Përveç infeksionit ‘të vjetër’ të COVID-19 bota tani është duke luftuar edhe me variantin e ri të COVID-19.

Varianti i ri i virusit, IKShPK bën thirrje që të respektohen masat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka përsëritur thirrjen për zbatimin e të gjitha masave të përgjithshme dhe specifike për ...

Kosova edhe më tej do t’i dërgoj mostrat në Gjermani për testimin e variantit të ri të COVID-19

Tri mostra nga 30 të tilla të dërguara në Gjermani për verifikim kanë rezultuar pozitive me variantin e ri të COVID-19.

Shkup: Regjistrohet një rast me variantin e ri të coronavirusit

Varianti i ri i koronavirusit është zbuluar edhe në Maqedoninë e Veriut, në laboratorin privat të klinikës "Zhan Mitrev" në Shkup tek një burrë 46 vjeç, i cili tashmë është ...