Postet nga: Varianti delta

Arben Vitia paralajmëron për rrezikun nga varianti Delta - VIDEO

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë për media ka thënë se ka rritje të rasteve me COVID-19.

Sa shpesh e shpërndajnë virusin njerëzit e vaksinuar?

Rekomandimi që njerëzit e vaksinuar në disa pjesë të vendit të përdorin maska përsëri u bazua në gjetje shqetësueses, sipas Dr. Rochelle Walensky, drejtoreshë e ...

MSh sërish fton qytetarët të vaksinohen në mënyrë që të mbrohen nga 'Delta'

Përmes një video – informuese Ministria e Shëndetësisë ka bërë thirrje për vaksinimi tek qytetarët e Kosovës.

OBSH: Delta e rrezikshme, por vaksinat e mposhtin

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se varianti shumë infektues Delta do të bëhet lloji mbizotërues në të gjithë botën.

Varianti Delta prezent në Shqipëri, konfirmohen në Gjermani analizat e të infektuarve

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka konfirmuar se variant i ri i COVID-19, Delta, është regjistruar në Shqipëri.

Në Shtetet e Bashkuara shtohen infektimet me variantin Delta

Varianti Delta aktualisht është mutacioni që po dominon në Shtetet e Bashkuara, me rreth 83% të rasteve. Ekspertët thonë se varianti më shqetëses deri më tani, Delta ka aftë...

Departamenti i Shtetit paralajmëron amerikanët të mos udhëtojnë në Britani

Departamenti amerikan i Shtetit po u bën thirrje amerikanëve të mos udhëtojnë në Britani për shkak të rasteve në rritje tme COVID-19 në vend.

SHBA: 83 për qind e rasteve të reja të infektimit janë me variantin Delta

Zyrtarët shëndetësorë në Shtetet e Bashkuara kanë thënë se varianti Delta vazhdon të përhapet dhe vlerësohet se 83 për qind e rasteve të reja ...