Postet nga: Varianti delta

12 raste pozitive me Delta Plus regjistrohen në Kosovë nga 70 mostrat e dërguara në Gjermani

12 raste pozitive me variantin Delta Plus janë regjistruar në Kosovë nga 70 mostra pozitive me COVID-19 të cilat ishin dërguar për analizë në Gjermani.

19 të vdekur me COVID-19 dhe 703 të infektuar brenda 24 orëve

19 qytetarë të infektuar me Coronavirus kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit.

Çka duhet të dini për variantin Delta? (FOTO)

Çka duhet të dini për variantin Delta? (FOTO)

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës së bashku me Organizatën Botërore të Shëndetësisë (WHO) ka dhënë disa informacione të cilat ...

1682 raste të reja, IKSHP beson se ia ka ndalur turrin variantit delta

Ndonëse në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 1682 raste pozitive më COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se ...

Masa të reja shtrënguese në disa vende përballë variantit delta

Autoritetet në shtetin Nju Sauth Uejls të Australisë deklaruan papritur të shtunën masa izolimi për shtatë ditë duke filluar të njëjtën ditë në darkë. Shkollat do ...

Rritja e numrit të rasteve me COVID-19, flet doktori Lul Raka

2 mijë e 459 raste të reja me COVID-19 janë shënuar vetëm gjatë tre ditëve të fundit në Kosovë.

IKSHPK i bën thirrje qytetarëve për t'u vaksinuar

Instituti Kombëtar i Shëndësisë Publike u ka bërë thirrje qytetareve të Kosovës që të vaksinohen kundër COVID-19.

Xhevat Jakupi nga IKShPK: Varianti Delta mbizotërues në Kosovë - VIDEO

Xhevat Jakupi nga Shërbimi Klinik Spitalor i Kosovës në një konferencë me ministrin e shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se në Kosovë po mbizotëron ...