Postet nga: valmir ismaili

Ambicia ‘vështirë e arritshme’ e Ramush Haradinajt për t’u bërë president

Edhe pse mandati i presidentit aktual të Kosovës Hashim Thaçi nuk i përfundon deri në fillimin e vitit 2021, kjo gjë nuk e ka penguar ish-kryeministrin dhe kryetarin ...

Kërkohet konstruktivitet nga PDK-ja si opozitë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), për herë të parë pas shumë vitesh pritet të jetë në opozitë, pas rezultateve preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Ismaili: Nisma-AKR-PD ka gjasë të mos e kalojë pragun

Përderisa ende është duke vazhduar rinumërimi i më shumë se gjysmës së vendvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit, ende nuk dihet nëse përfundimisht koalicioni Nisma-AKR-PD do ...

Valmir Ismaili tregon variantet që mund të mënjanojnë parregullsitë në zgjedhje

Drejtori ekzekutiv i organizatës Demokraci Plus (D+), Valmir Ismaili në një intervistë për KALLXO.com, ka thënë duhet vullnet i subjekteve politike që reformën zgjedhore ta ...

Valmir Ismaili: Kosova nuk e ka luksin të shkojë prapë në zgjedhje

Drejtori ekzekutiv i organizatës joqeveritare Demokraci Plus (D+), Valmir Ismaili në një intervistë për KALLXO.com, ka folur për zvarritjen e procesit drejt certifikimit të zgjedhje të ...

Telenovela me rezultatet e zgjedhjeve

Ankesat e subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë kundrejt rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) javën e kaluar, e kanë ...

Ja sa vota i nevojiten koalicionit Nisma-AKR-PD për të kaluar pragun

Valmir Ismaili nga organizata D+ foli për mundësinë e kalimit të pragut nga koalicioni Nisma-AKR-PD, duke deklaruar se me kalkulimet e bëra nga ai dhe me trendin ...

A do kandidojnë politikanët me aktakuza në zgjedhje

Dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj gati një muaj më parë dhe kërkesa që vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare, kanë bërë që partitë politike ...