Postet nga: valdete daka

KQZ dërgoi shkresë te 15 parti që patën kandidatë me dënime të formës së prerë

Komisioni Qendror Zgjedhor i ka dërguar 15 subjekteve politike shkresa për zëvendësimin e kandidatëve të cilët kanë pasur dënime të formës së prerë ...

Konjufca: Valdete Daka është përbetuar për eliminimin e Albin Kurtit nga gara zgjedhore

Ish- Ministri i Punëve të Jashtme dhe nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka reaguar në lidhje me zhvillimet të cilat ndodhën në mbledhjen e ...

Shtyhet për dy orë votimi për certifikimin e të gjithë kandidatëve

Me propozimin e kryesueses së KQZ-së, Valdete Daka votimi për rekomandimin për certifikimin e të gjithë kandidatëve është shtyrë për dy orë.

Daka: Nuk e kam ndërmend të jap dorëheqje

Kryesuesja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka ka thënë që nuk do t`i nënshtrohet presionit të kandidatit të LVV-së për deputet, Haki Abazit, pë...

Haki Abazi kërkon dorëheqjen e Valdete Dakës

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Haki Abazi, i ka kërkuar kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ...

Isa Mustafa i del në mbrojtje kryetares së KQZ-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se është e padrejtë dhe e palejusheme të fajësohet kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, sipas tij, ...

Shoqëria civile mbështet Valdete Dakën: Vendimet e KQZ-së nuk janë individuale të saj

Organizatat e shoqërisë civile i kanë bërë thirrje partive politike që të ndalojnë presionin dhe sulmet ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), dhe ta lënë të lirë ...

Emini reagon për kërcënimet ndaj Valdete Dakës: Me gra ja don fort

Analistja politike, Donika Emini i ka dalë në mbrojtje kryetares së KQZ-së Valdete Daka, pasi kjo e fundit tha se ka marrë disa kërcënime.