Postet nga: valdete daka

Valdete Daka, demonstrativisht lëshon mbledhjen e KQZ-së

Kryesuesja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka së bashku me disa anëtarë të tjerë të këtij institucioni kanë lëshuar mbledhjen e sotme.

Daka: Qe tri javë personaliteti im është bërë më i urryeri i këtij vendi

Një përplasje debati ka ndodhur mes kryetares së KQZ-se, Valdete Daka dhe anëtarit te KQZ-së nga Vetëvendosje Sami Kurteshi në mbledhjen e sotme te këtij institucioni.

Valdete Daka: Askujt nuk do t’i mohohet e drejta për votim

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se askujt nga diaspora nuk do t’i mohohet e drejta për votim për zgjedhjet e jashtë...

Ambasadorët e vendeve të Quint-it takojnë Valdete Dakën, kërkojnë nga partitë të respektojnë masat anti COVID-19

Ambasadorët e vendeve të Quint-it (Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar, Shteteve të Bashkuara) janë takuar me kryetaren e Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ), Valdete Dakën, pë...

Deliu-Kodra: Vjosa Osmani tash është militante e Albin Kurtit

Ish-deputetja dhe kandidatja për deputete e PDK-së, Blerta Deliu - Kodra ka komentuar deklarimin e U.D presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në lidhje me KQZ-në dhe kryetaren ...

Kryeziu: Dënojmë ashpër linçimin që i është bërë Valdete Dakës

Demokracia në Veprim (DnV) ka dënuar gjuhën linçuese ndaj kryetares së Komisionit Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka.

Votim i listave në pako apo individual, sërish debat brenda anëtarëve të KQZ-së

Ylli Buleshkaj, Drejtor i zyrës për certifikim të partive politike në mbledhjen e sotme të KQZ-së ka rekomanduar që të certifikohen të gjithë kandidatët për deputetë ...

Polemika mes Dakas dhe Kurteshit lidhur me çertifikimin e kandidatëve për deputetë

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka dhe anëtari i KQZ-së nga Lëvizja Vetëvendosje Sami Kurteshi kanë pasur një debat në lidhje me ligjet dhe nenet pë...