Postet nga: Valdet Avdiu

Vrasja e Marigona Osmanit, dëshmia e ekspertit mjekolgjor: 'Lëndimet kanë qenë të shkaktuara për së gjalli'

Eksperti mjekoligjor, Naim Haliti ka dhënë detaje nga ekspertiza mjekoligjore që i ishte bërë të ndjerës Marigona Osmani, lidhur me rastin e vrasjes së saj.

Vrasja e Marigona Osmanit, Krivaça e Sejdiu deklarohen për fajësinë në nisjen e rigjykimit ndaj tyre

Edhe në rigjykim, Dardan Krivaça e Arbër Sejdiu janë deklaruar të pafajshëm lidhur me rastin e vrasjes së Marigona Osmanit në vitin 2021.

Nis gjykimi i Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut për vrasjen e Marigona Osmanit, dëshmojnë prindërit e 18-vjeçares

Në Gjykatën e Ferizajt ka nisur zyrtarisht gjykimi i Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut, të cilët po akuzohen për vrasjen mizore të 18-vjeçares, Marigona ...

Dalin para gjykatës të akuzuarit për përleshje brenda gjykatës

Në gjykatën e Ferizajt është mbajtur seanca gjyqësore ndaj 6 të akuzuarve për përleshje brenda sallës ku po mbahej gjykimi për vrasjen e Besart Hasanit.

Dosja e Prokurorisë: Si ndodhi përleshja me grushte e karrige në gjykatën e Ferizajt

Prokuroria e Ferizajt ka paraqitur kërkesë për caktimin e paraburgimit ndaj Burim Hasanit, Gramoz Hasanit, Leotrim Krrabës, Milaim Krrabës, Artan Ramadanit dhe Argjend Ramadanit të cilë...

Paraburgim ndaj të dyshuarit për kanosje ndaj prokurorit të Ferizajt

Gjykata e Ferizajt ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit M.D. për shkak të dyshimit të bazuar ...

Ferizaj, sulmohet prokurori brenda Gjykatës

Gjatë ditës së sotme pas përfundimit të një seancë gjyqësore një person ka kërcënuar dhe sulmuar Prokurorin e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, Valdet Avdiun.