Postet nga: Valbonë

Pamje nga tërheqja e trupit të pajetë të bjeshkatarit në Valbonë (VIDEO)

Një ekip i Shërbimit të Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës, me mbështetjen ajrore të Emergjencave të Shqipërisë ka realizuar operacionin e tërheqjes së trupit ...

Vdes një turist në Valbonë, shkojnë në ndihmë edhe forcat e kërkim-shpëtimit nga Kosova

Një turist ka humbur jetën në zonën e Valbonës këtë të shtunë, pasi, sipas informacioneve paraprake nga Policia e Shtetit, ka pësuar infarkt duke eksploruar ...

Alpinistët e bllokuar në Valbonë evakuohen me helikopter, njëri dërgohet në spital pasi ka fraktura

Dy alpinistë u bllokuan këtë të diel në një zonë të thellë të Valbonës.

Alpinistët bllokohen në Valbonë, kërkohet ndërhyrja me helikopter

Dy shtetas (bashkëshortë / alpinistë), duke eksploruar zonën, për shkak të terrenit të thepisur, janë bllokuar në Valbonë, njëri prej tyre është dëmtuar dhe në pamundë...

HEC-et në Valbonë: Qeveria bën një sy qorr ndaj vendimit të Gjykatës së Lartë

Prurjet dimërore të përroit të Çeremit në fillim të dhjetorit ishin të vrullshme. Përmes një tuneli të gërmuar në shkëmb dhe nëpërmjet tubave, ...

Policia shqiptare pas disa orë kërkimesh gjen dy turistet gjermane në Valbonë

Policia e Shtetit ka njoftuar se u ka dalë në ndihmë dy turisteve nga Gjermania të cilat kishin humbur rrugën në Valbonë.

Kuzhinierët nga jugu sjellin shije të reja në bujtinat e Alpeve

Ndryshe nga vitet e tjera, menuja e një feste familjare në korrik në restorantin ‘Rilindja’ në Valbonë përmbante sallatë me rukola, troftë të përgatitur me avull si dhe ...