Postet nga: valbona ndrecaj

Vrasjet e grave nga partnerët e tyre që tronditën shoqërinë në Kosovë

Hadime Magashi, Sanije Godeni, Marigona Osmani, Sabile Mavrovqani, Zejnepe Berisha, Diana Kastrati, Hatije Dina, Valbona Ndrecaj dhe vajza e saj, e disa emra të tjerë janë viktima të partnerëve ...

Dështimet e zinxhirit institucional në mbrojtjen e grave

Raste të vrasjes së grave, dhunimeve, e dhunës ndaj grave nga burrat e ish-burrat e tyre, po ngrit shqetësime për përgjegjësinë e institucioneve në trajtim ...

Ata që dështuan t'i mbrojnë gratë, vazhdojnë punën në sistemin e drejtësisë

Rastet tashmë të gjykuara apo të hetuara të vrasjeve të grave nga burrat ose ish-burrat tregojnë se institucionet e shtetit nuk po arrijnë të vendosin plotësisht drejtësinë në ...

Musliu kërkoi nga IPK sqarime nëse po hetohet letra e Valbona Ndrecajt, e cila u vra nga bashkëshorti

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka kërkuar sqarime nga Inspektorati Policor të Kosovës në lidhje me hetimin rreth një letre, e cila pretendohet se është lënë nga ...

24 vjet e gjysmë burg për Pjetër Ndrecajn, pala e dëmtuar paralajmëron ankesë ndaj lartësisë së dënimit

Gjykata e Gjakovës sot e dënoi Pjetër Ndrecajn me 24 vjet e gjysmë burg për vrasjen e gruas dhe vajzës së tij. Ndaj këtij vendimi, ...

Lëshimet e Gjykatës së Gjakovës në shpalljen e vendimit për Pjetër Ndrecajn

Pjetër Ndrecaj, i akuzuar për vrasjen e gruas, Valbona Ndrecaj dhe vajzës së tij, Klara Ndrecaj, doli sot para Gjykatës së Gjakovës, ku për ...

Rrjeti i Grave reagon për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecajt

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecaj, i cili në mbrëmjen e shtatë gushtit të 2018-tës, ...

Ish-ministrja e Drejtësisë e quan skandaloz uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-Ministrja e Drejtësisë dhe ish-deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se është e shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajt, për vrasjen ...