Postet nga: Valbon Krasniqi

Raka: Kosova fitoi një betejë, por jo luftën kundër COVID-19

Kosova mund të ketë fituar një betejë me coronavirusin e ri, mirëpo si çdo shtet në botë është shumë larg për ta mundur atë tërësisht, ka ...

Krasniqi: COVID-19, fillon numërimi drejt zeros

Infektologu Valbon Krasniqi ka treguar se ka filluar të bjerë numri i pacientëve që po trajtohen me COVID-19 në Klinikën Infektive.

Për herë të parë në Kosovë më shumë të shëruar sesa raste aktive me COVID-19

Infektologu Valbon Krasniqi ka dhënë një lajm të mirë lidhur me sëmundjen COVID-19.

Një 63 vjeçare me COVID-19 në gjendje të rëndë

Një 63 vjeçare e infektuar me virusin COVID-19 është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe po mbahet në repartin intensiv në Klinikën Infektive në Prishtinë.

Në Klinikën Infektive po trajtohen 51 pacientë me COVID-19

 

Tre pacientë me COVID-19 në Klinikën Infektive, gjendje të rëndë

Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë të shtrirë 44 persona të infektuar me COVID-19 – sëmundjen që e shkakton coronavirusi – ka bërë të ...

Këshillat e mjekut: Si të mbrohen shtatzënat nga COVID-19

Mjeku i Klinikës Infektive, Valbon Krasniqi, ka dhënë këshilla për shtatzënat se si të sillen në këtë kohë të pandemisë së coronavirusit.

BIRN trajnon gazetarët për standardet e raportimit në situata emergjente

Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese (BIRN) sot ka mbajtur një trajnim online me mbi 40 gazetarë dhe studentë të gazetarisë mbi "Standardet e raportimit në situata emergjente".