Postet nga: Valbon Krasniqi

Valbon Krasniqi zgjidhet drejtor i ShSKUK-së në konkursin e politizuar dhe jotransparent

Garën për drejtor të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës e fitoi sot Valbon Krasniqi, ish-kandidat për deputet nga LDK-ja.

Saudin Maliqi tërhiqet nga gara për drejtor të ShSKUK-së

Saudin Maliqi është tërhequr nga gara për Drejtor të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës.

Njeriu i LDK-së kthehet në garë për drejtor të ShSKUK-së

Valbon Krasniqi, ish-kandidat për deputet nga LDK-ja është kthyer në garën për drejtor të ShKSUK, pasi ishte eliminuar fillimisht për mungesë të përvojës menaxheriale.

Valbon Krasniqi nuk e kalon konkursin për drejtor të ShSKUK-së

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, nuk e ka kaluar konkursin për drejtor të përgjithshëm të këtij institucioni shëndetësor.

Katër kandidatë hyjnë në listën e ngushtë për drejtor të ShSKUK-së

Katër kandidatë i kanë plotësuar kushtet dhe kriteret e konkursit për drejtor të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës dhe të njëjtit pritet t’...

Valbon Krasniqi: Shumë shpejt Spitalet e Kosovës do të pajisen me rezervoar oksigjeni

Në këtë kohë pandemie kur oksigjeni ka qenë i nevojshëm për pacientët e infektuar me SARS-CoV-2, spitalet në Kosovë kanë qenë të rrezikuara të mbesin pa ...

Krasniqi: 51 pacientë me COVID-19 në gjendje kritike

Ushtruesi Detyrës së Drejtorisë së Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, në një konferencë për media tregoi për gjendjen e pacientëve me ...

Pas hulumtimit të KALLXO.com reagon ministri Zemaj, kërkon llogaridhënie nga menaxhmenti i ShSKUK-së - DOKUMENT

Të martën, KALLXO.com transmetoi një hulumtim të gazetares Jeta Xharra, ku pasqyrohej gjendja e klinikave ku trajtohen pacientët me COVID-19 brenda në Qendrën Klinike Universitare të ...