Postet nga: Valbon Krasniqi

Pas plagosjes me thikë të infermierit, kërkohet mbrojtje për punonjësit shëndetësorë

Ushtrues i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK, Valbon Krasniqi, bashkë me përfaqësues të sindikatave e shoqatave të infermierëve dhe pacientëve, kanë ...

Valbon Krasniqi: Shumë shpejt, IVF do të ofrohet në QKUK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dhe Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot kanë vizituar Shërbimin Spitalor Klinikë Universitar të Kosovës.

Krasniqi: S'ka më listë të pritjes në QKUK për rezonancë magnetike

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi ka njoftuar se nga nesër pacientët nuk do të presin ...

Valbon Krasniqi: 599 pacientë të shtrirë në spitale me gjendje të rënduar

U.D. i Drejtorit të SHSKUK-së, Vabon Krasniqi në konferencë për media ka bërë të ditur se 599 pacientë janë të shtrirë në spitalet regjionale dhe në klinikat e ...

Valbon Krasniqi: Ju bëjmë thirrje për kujdes në ktë ditë feste

Sot besimtarët e Fesë Muslimane festojnë Kurban Bajramin, dhe sic e do tradita familjarët bëjnë vizita tek njëri- tjetri dhe të urojnë këtë festë.

Krasniqi: Numri i shtretërve dhe mjekëve, sfidë për Kosovën

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, thotë se situata me koronavirus në Kosovë është tejet e rënduar.

Valbon Krasniqi: Në Prishtinë sillen më shumë raste që kanë nevojë për trajtim të avancuar

Valbon Krasniqi, ushtrues i detyrës së drejtorit të shërbimit spitalor gjatë vizitës së Presidentit Thaçi në Klinikën Infektive foli më shumë lidhur me organizmin e ...

Valbon Krasniqi: Do të funksionalizohet edhe kati tjetër i Neurologjisë nëse ka rritje të rasteve me COVID-19

Rritja e rasteve ka bërë që të mendohet alternative tjetër se ku do të shtrihen pacientët me COVID-19 në rast se nuk do të ketë më vend ...