Postet nga: vaksinimi

Komuna e Vushtrrisë fton të moshuarit që të regjistrohen për vaksinim kundër COVID-19

Komuna e Vushtrrisë gjatë ditës së djeshme ka njoftuar të moshuarit e komunës dhe ata të cilët kanë sëmundje kronike që t’i japin informatat personale ...

G7 shton kontributin për programin global të vaksinimit – COVAX

Udhëheqësit e G7-ës janë zotuar të rrisin bashkëpunimin për të luftuar pandeminë dhe të shtojnë kontributin e tyre në kuadër të programit global ...

Të mërkurën në Shkup fillon vaksinimi anti-COVID

Të mërkurën do të fillojë vaksinimi anti-Covid në spitalin modular në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe gjendje febrile në Shkup, ka njoftuar Ministria e Shë...

Premtimi i PDK-së: Do të vaksinojmë 70% të popullatës deri në fund të verës

Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë se kjo parti në planprogram e ka vaksinimin e 70% të popullatës për COVID-19 deri në fund të verës.

I kërkuari për vrasjen e Oliver Ivanoviqit shihet bashkë me drejtuesit e Listës Serbe

Millan Radoiçiq ende është në kërkim nga autoritetet kosovare në lidhje me vrasjen e ish-politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq.

Trampuz: Vaksinimi i 60% të popullatës, i mjaftueshëm për të ndalur pandeminë

“Deri në muajt e verës, mendoj se do të kemi vaksina kundër COVID-19 për 60 deri në 70 për qind të popullatës, që është e mjaftueshme pë...

Eksperti britanik: Personat e vaksinuar mund ta përhapin coronavirusin

Njerëzit që janë vaksinuar kundër coronavirusit mund të bartin virusin te të tjerët andaj duhet të vazhdojnë të respektojnë rregullat e izolimit, ka thënë zëvendë...

Franca nuk e përjashton mbylljen e tretë si pasojë e COVID-19

Franca nuk po e përjashton mundësinë e një mbylljeje të tretë si pasojë e përhapjes së COVID-19.