Postet nga: vaksinimi

Në Kukës vazhdon vaksinimi i mjekëve nga Kosova

Në Kukës të Shqipërisë, rreth 200 punëtorë shëndetësorë të Kosovës, pritet të shtunën të vaksinohen kundër koronavirusit, tha për Radion Evropa e ...

Edi Rama thotë se kufiri me Kosovën do të jetë i hapur gjatë verës

Nga takimi me operatorët turistik në Durrës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha se edhe këtë sezon të ri veror kufij me Kosovën do të ...

Vaksinat anti-COVID, stafi shëndetësor në Spitalin e Ferizajt nuk pranuan të vaksinohen

Këtë vikend shumë mjekë e infemierë kanë marrë rrugën për në Kukës të Shqipërisë në mënyrë që të vaksinohen me vaksinën kundër ...

Edhe sot vazhdon vaksinimi i 500 mjekëve të Kosovës

Vaksinimi i 500 mjekëve të Kosovës në Kukës po vazhdon edhe sot.

Vaksinimi i stafit shëndetësor, Zemaj falënderon Shqipërinë dhe kritikon ndërkombëtarët

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka falenderuar Shqipërinë për vaksinimin e një pjese të stafit shëndetësor të Kosovës.

SHBA 2.5 milionë vaksinime në ditë

Shtetet e Bashkuara arritën objektivin e vendosur nga Presidenti Joe Biden për të injektuar 100 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, pothuajse një muaj përpara afatit ...

Nis vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve kosovarë në Shqipëri

Në Kukës të Shqipërisë ka nisur marrja e vaksinës kundër COVID-19 nga mjekët dhe infermierët nga Kosova.

Rreth 60 mjekë nga Kosova shprehin gatishmëri të vaksinohen në Kukës të Shqipërisë

Rreth 60 profesionistë shëndetësor nga Kosova, kanë shprehur gatishmërinë për t’u vaksinuar vullnetarisht kundër COVID-19 në Kukës të Shqipërisë.