Postet nga: vaksinimi

Gjokoviqit mund t'i ndalohet pjesëmarrja edhe në turnetë e tjerë nëse nuk vaksinohet

Tenisti serb Novak Gjokoviq nuk u lejua të marr pjesë në turneun “Australian Open” për arsye se nuk ishte i vaksinuar.

Ministria e Shëndetësisë bën thirrje për vaksinim

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin edhe dozën përforcuese kundër COVID-19, pas rritjes së rasteve me variantin Omicron.

Kuebeku do të penalizojë financiarisht të pavaksinuarit

Provinca kanadeze, Kuebek, do të shtojë një taksë shëndetësore për banorët që nuk janë të vaksinuar kundër koronavirusit.

Kryeministri australian diskuton me homologen serbe për vizën e Gjokoviqit

Kryeministri australian, Scott Morrison ka diskutuar për tenistin serb, Novak Gjokoviq dhe vizën e tij me homologen serbe, Ana Bërnabiq, teksa tenisti vazhdon të përballet me ...

Pfizer po zhvillon vaksinë që shënjestron Omicronin

Kompania amerikane, Pfizer, është duke zhvilluar një vaksinë me kompaninë partnere nga Gjermania, BioNTech, për të kombinuar vaksinën aktuale kundër coronavirusit me një formulë tjetër, që ...

Zgjatet orari i vaksinimit kundër COVID-19 në Komunën e Prishtinës

Drejtoria e Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës ka marr vendim që të zgjasë orarin e vaksinimit për COVID-19.

IKShPK: Situata epidemiologjike mund të përkeqësohet, respektoni masat dhe vaksinohuni!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka bërë thirrje për kujdes dhe mosgrumbullim për shkak se nga fillimi i vitit ka ...

Novak Gjokoviq: Superyll tenisi, antivakser dhe nacionalist

Ditëve të fundit, bota u bë dëshmitare e një ane tjetër, më pak të njohur të një prej tenistëve më të suksesshëm të historisë së ...