Postet nga: vaksinim

Ekipi i Ministrisë së Shëndetësisë vaksinon afganët e strehuar përkohësisht në Kosovë

Një ekip i Ministrisë së Shëndetësisë ka vaksinuar afganët e strehur përkohësisht në kampin Bondsteel në Kosovë me vaksina të poliomelitit.

Vazhdojnë protestat në Otavë kundër vaksinimit të detyrueshëm

Protestuesit kundër vaksinimit të detyrueshëm ndaj koronavirusit për shoferët e kamionëve që kalojnë kufirin mes Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë, kanë bllokuar kryeqytetin kanadez pë...

Ministria e Shendetesise 3

MSh thotë se janë vaksinuar mbi 62% të qytetarëve të moshës së rritur

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë vaksinuar më shumë se 70 për qind të qytetarëve që u lejohet të vaksinohen me vaksinën kundër COVID-19, ...

Nga e hëna, në Prishtinë ndërron lokacioni për vaksinim kundër COVID-19

Qytetarët e Komunës së Prishtinës nga e hëna e ardhshme vaksinimin kundër COVID-19 dhe gripit sezonal do e bëjnë në Qendrën e Mjekë...

Qytetarët e interesuar nesër mund të vaksinohen edhe në sheshin 'Zahir Pajaziti' në Prishtinë

Gjatë ditës së nesërme nga ora 10:00 deri në 17:30 qytetarët e interesuar mund të vaksinohen nga ekipet mobile në sheshin "Zahir Pajaziti" në kryeqytet.

MASHTI: Mbi 94% e mësimdhënësve janë të vaksinuar

Zëvëndësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci, ka treguar për numrin e mësimdhënësve të vaksinuar me vaksinën anti-Covid.

Pfizer kërkon miratimin e vaksinës për fëmijët e moshës 5-11 vjeç

Pfizer dhe BioNTech njoftuan sot se kanë kërkuar një autorizim të përdorimit urgjent për vaksinën e tyre antiCOVID-19 për fëmijët midis moshave 5 dhe 11 ...

Arrestohet nën dyshimin se ka falsifikuar certifikatën e vaksinimit

Një person është arrestuar nën dyshimin se ka falsifikuar certifikatën e vaksinimit të COVID – 19.