Postet nga: vaksinat

Ministri Zemaj 'shfajësohet' për mungesën e vaksinës anti - COVID-19

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se Kosova ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për të sjellë vaksinën në ...

Hoti sërish jep premtime për vaksinat anti COVID

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka premtuar se në muajin mars do të vijnë vaksinat kundër COVID-19.

Sllovakia pranon dozat e para të vaksinës ruse

Sllovakia pranoi të hënën 200,000 dozat e para të vaksinës ruse kundër koronavirusit, Sputnik V.

Lufta kundër COVID: Serbia me rreth 2 milionë vaksina, Kosova asnjë

Serbia është në vendin e parë në rajon sa i përket furnizimit me vaksina kundër COVID-19, kështu sipas një grafike të REL.

Maqedonia e Veriut kritikon BE-në për mungesë të ndihmës me vaksina

Maqedonia e Veriut tha të martën se Bashkimi Evropian duhet të bëjë më shumë për ta ndihmuar këtë vend që të sigurojë vaksina kundër koronavirusit.

Raportimet se vaksina COVID-19 ndikon negativisht në shtatzëni janë të pabaza

Pretendimet në mediat sociale se vaksina anti-Covid mund të ndikojë në shtatzëni tek gratë janë të pabazuara, kanë thënë ekspertët./BBC

Jakupi: Të mos blihen vaksinat e paregjistruara antiCOVID

Kryetari i Odës së Farmacistëve të Kosovës, Arianit Jakupi, ka sqaruar se jo të gjitha vaksinat të cilët po përdorën në rang botëror ...

BE diskuton për vaksinat për Ballkanin Perëndimor

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian diskutuan të hënën në Bruksel për ndarjen e vaksinave për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe ato të fqinjë...