Postet nga: vaksinat

Lista e qytetarëve që mund ta marrin nesër dozën e dytë të vaksinës

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e qytetarëve, të cilët duhet të paraqiten të dielën për të marrë dozën e dytë të ...

Samiti i G-7ës do të premtojë 1 miliard doza vaksinash për vendet me të ardhura të ulta dhe të mesme

Kryeministri britanik Boris Johnson tha se vendet e G-7-ës që do të takohen të premten, do të njoftojnë për një plan për të dhuruar një miliardë ...

Çfarë ndryshimi mund të sjellin 500 milionë doza?

Shtetet e Bashkuara u zotuan se do të blejnë dhe dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit, në kohën kur vendet e varfra po luftojnë ...

MSh bën publike listën për vaksinimi me dozën e dytë për ditën e nesërme

Procesi i imunizimit për qytetarët në nivel vendi është duke vazhduar. Përveç dozës së parë të vaksinës, tashmë ka filluar vaksinimi i qytetarëve edhe ...

Nesër fillon vaksinimi me dozën e dytë të vaksinës për personat e vaksinuar më 31 mars dhe 12 maj 2021

Nesër më datën 09.06.2021, do të mund të vaksinohen qytetarët të cilët janë vaksinuar më datën 31 mars dhe 12 maj 2021. Kështu ka bërë të ditur ...

2,805 qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 brenda 24 orëve

Procesi imunizimit është duke vazhduar në nivel vendi. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në raportin ditor të rasteve me coronavirus ka njoftuar po ashtu edhe për ...

Thirrje grupit G7: Shpërndaji vaksinat

Miliona vaksina kundër koronavirusit mund të humbasin, nëse vendet e pasura dërgojnë përnjëherë sasi të mëdha dozash në vendet e varfra, paralajmëroi Fondacioni ...

667 persona janë vaksinuar kundër COVID19 gjatë 24 orëve të fundit

Është duke vazhduar procesi i imunizimit me vaksinat antiCOVID në nivel vendi. Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se 667 doza të vaksinave kundër coronavirusit janë ...