Postet nga: vaksinat anti covid-19

Rrëfimi i ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi.

Kurti falënderon Blinken dhe ShBA-të për ndihmën me vaksina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka falënderuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, për vaksinat e dhëna ndihmë Kosovës në betejën me COVID-19.

Blinken: Vaksinat për Kosovën përfaqësojnë vlerat e përbashkëta dhe lidhjet e palëkundura

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se kontingjenti i parë i vaksinave për Kosovën që ka arritur sot nga ShBA-të, janë një dhuratë që pë...

Izraeli ofron dozën e tretë të vaksinës për të rriturit në rrezik

Izraeli tha të dielën se do të fillojë të ofrojë dozën e tretë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit, për të rriturit me sistem të ...

Kosova dhe Bosnja, në mesin e vendeve që do të përfitojnë vaksina nga SHBA-ja

Shtëpia e Bardhë paraqiti të hënën planin e saj për shpërndarjen e 55 milionë dozave të vaksinave kundër sëmundjes COVID-19.

BE-ja duhet të përdorë të gjitha vaksinat, thotë rregullatori evropian

Shtetet e Bashkimit Evropian duhet të përdorin të gjitha opsionet e vaksinave kundër koronavirusit që janë në dispozicion për të luftuar pandeminë, tha të enjten (17 qershor) Agjencia ...

Biden shpall planin ndërkombëtar të ndarjes së vaksinave, përfituese edhe Kosova

Shtetet e Bashkuara do të dhurojnë 75 % të dozave të vaksinave, të papërdorura kundër koronavirusit.

Osmani falënderon Biden për gatishmërinë për të ndihmuar Kosovën

Osmani falënderon Biden për gatishmërinë për të ndihmuar Kosovën në sigurimin e vaksinave