Postet nga: vaksina

Në fazën e ardhshme të testimit të vaksinës për COVID-19 do marrin pjesë 42 mijë njerëz

Faza e tretë e testimit të vaksinës për Covid-19 e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit është rrugës, dhe pritet të përfshijë 42 mijë njerëz kur testimi ...

Kina “do të forcojë bashkëpunimin global” për gjetjen e vaksinës për COVID-19

Kina do të forcojë bashkëpunimin ndërkombëtarë rreth testimeve të vaksinave eventuale për COVID-19, tha ministri kinez i Shkencës dhe Teknologjisë.

Universiteti i Oksfordit ndal testimin e hidroksiklorinës

Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit kanë marrë vendim për ndalim të menjëhershëm të testimit të ilaçit hidroksiklorinë, pasi është vërtetuar se nuk ka ...

Tajlanda po teston një vaksinë për coronavirus në majmunë

Tajlanda ka nisur testimin e një vaksine për coronavirus në majmunë pas rezultateve pozitive në minj, ka njoftuar Ministri tajlandez për Edukim të Lartë dhe Hulumtime Suvit Maesincee.

Këtë verë fillon testimi i vaksinës te 30 mijë vullnetarë në Shtetet e Bashkuara

Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit.

Amerika siguron 300 milionë doza të vaksinës të mundshme kundër COVID-19

Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri ...

Braun: Vaksinimi kundër coronavirusit në Gjermani nuk do të jetë i obligueshëm

Vaksinimi kundër koronavirusit nuk do të jetë i detyrueshëm në Gjermani, deklaroi shefi i zyrës së kancelares gjermane Angela Merkel, Helger Braun.

Trump beson se deri në fund të vitit SHBA-ja do ta ketë vaksinën për COVID-19