Postet nga: vaksina

Politikanët rumunë përhapin dezinformata për vaksinimin

Diana Sosoaca, avokate, 45 vjeçe, është një nga kundërshtaret më të zëshme të vaksinimit në Rumani. Ajo është gjithashtu deputete e Parlamentit rumun.

Rritet interesimi për vaksinim kundër COVID-19 në Austri

Qendrat e vaksinimit kundër koronavirusit në Austri, janë përballur me rritje të interesimit për t’u imunizuar këtë fundjavë, para se të hyjnë në fuqi masat ...

Kosova mbetet i vetmi shtet në rajon pa vaksinë kundër HPV

Në Kosovë, vaksina kundër papilloma virusit (HPV), e cila mbron nga sëmundja e kancerit të qafës së mitrës, nuk është në kalendarin e vaksinimit të Institutit ...

3,242 të vaksinuar kundër COVID-19 gjatë 24 orëve

3 mijë e 242 doza të vaksinës kundër COVID-19 janë administruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Pfizer thotë se ilaçi i saj kundër COVID-19 uli me 90 për qind shtrimet në spital dhe vdekjet

Kompania Pfizer Inc. tha të premten se ilaçi i saj eksperimental antiviral për COVID-19 uli me gati 90% rastet e shtrimeve në spital dhe vdekjeve tek të rriturit me ...

Nga nesër nuk ka nevojë për termin për t'u vaksinuar

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se duke filluar nga nesër, qytetarët mund të vaksinohen në cilëndo qendër të vaksinimit në Kosovë, pa termin të ...

OBSh miraton vaksinën Covaxin të Indisë

Organizata Botërore e Shëndetësisë miratoi vaksinën e një prodhuesi indian për përdorim urgjent kundër koronavirusit.

Vaksina shpallet fjala e vitit nga Fjalori i Oksfordit

Vaksina është shpallur fjala e vitit nga leksikografët e Fjalorit anglez të Oksfordit.