Postet nga: vaksina

Çfarë ndodh nëse marrim vaksina të prodhuesve të ndryshëm?

Të rriturit kanë më shumë mundësi të raportojnë efekte të lehta anësore pas përzierjes së dozave të vaksinave kundër koronavirusit, të kompanive AstraZeneca dhe Pfizer, është ...

Shqipëria siguroi sot edhe 11 mijë e 700 vaksina

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se Qeveria e tij ka blerë 11 mijë e 700 doza të vaksinës Pfizer të cilat kanë arritur sot në Shqipëri.

Në Kosovë arrijnë edhe mbi 3,500 vaksina Pfizer/BioNTech

Mbi 3,500 doza të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit arritën të hënën në Kosovë, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Zyra për Media e ...

38 mijë e 400 vaksina pritet të arrijnë në Kosovë të mërkurën

Ministria e Shëndetësië ka njoftuar se Kosova do të pranoj edhe 38 mijë e 400 doza të  vaksinës kundër COVID-19  në kuadër të programit COVAX.

Hezitim i mjekëve për t’u vaksinuar dekurajoi qytetarët

Interesimi i shtuar i punonjësve shëndetësorë për t’u imunizuar kundër koronavirusit me dozat e vaksinës së Pfizer/BioNTech dhe hezitimi i tyre pë...

BE-ja njofton se ka siguruar 1.8 miliard doza të Pfizer/BioNTech

Liderët e Bashkimit Evropian, që po mbajnë një samit në Portugali, njoftuan se kanë siguruar 1.8 miliard doza të vaksinës kundër koronavirusit të kompanive Pfizer dhe BioNTech.

Qeveria e autorizon Ministrinë e Shëndetësisë të blejë vaksinat anti-COVID-19

Qeveria e ka autorizuar sot Ministrinë e Shëndetësisë për blerjen e vaksinave anti-Covid-19. Kjo është bërë me kërkesë të ministrit të Shëndetësisë Arben ...

Vaksinohen me Pfizer afër 2,000 profesionistë shëndetësorë

Menaxheri i Qendrës së Imunizimit në sallën “1 tetori”, Niman Bardhi, ka thënë se afër 2,000 profesionistë shëndetësorë janë vaksinuar me vaksinën Pfizer.