Postet nga: Vaksina kundër COVID-19

Gjermania e Danimarka mund të shtyjnë dozën e dytë të vaksinës

Gjermania dhe Danimarka po shqyrtojnë mundësinë e shtyrjes së dhënies së dozës së dytë të vaksinës kundër COVID-19 të kompanive BioNTech dhe Pfizer për ...

Kina miraton përdorimin e vaksinës Sinopharm

Autoritetet kineze miratuan me kusht përdorimin e një vaksine kundër coronavirusit, të zhvilluar nga prodhuesi shtetëror i ilaçeve, Sinopharm.

Mbrëmë në veri hynë tri automjete me vaksina, u kthyen në Serbi pasi mësuan se ardhja e tyre po hetohet

Tre automjete-kombi që po trabnsportonin vaksina anti-COVID nga Serbia kanë hyrë mbrëmë në Kosovë përmes një pike kufitare në veri të Kosovës.

Prokuroria po mbledh informacione për ardhjen e vaksinës anti-COVID në komunat e veriut

Prokuroria në Mitrovicë ende është duke mbledhur informacione në lidhje me ardhjen e vaksinave kundër COVID-19 në komunat serbe në veri të Kosovës.

Bullgaria do t’i dhurojë vaksina Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut do t’i marrë falas nga Bullgaria dozat e para të vaksinës kundër coronavirusit, bëri të ditur ministri i Shëndetësisë i kë...

Richardson tregon ku duhet të ruhen vaksinat kundër COVID-19

Ulrika Richardson, koordinatorja e agjencive të OKB-së në Kosovë, në intervistën për KALLXO.com ka folur rreth buxhetit të ndarë nga institucionet e vendit tonë për blerjen ...

Ulrika Richardson: Rreth 300 mijë doza vaksinash kundër COVID-19 do të jenë pa pagesë për Kosovën

Koordinatorja e agjencive të OKB-së në Kosovë, Ulrika Richardson, në intervistë për KALLXO.com ka folur rreth buxhetit të ndarë nga institucionet kosovare për blerjen e vaksinës ...

Zvicra miraton vaksinën kundër COVID-19

Autoritetet zvicerane kanë miratuar përdorimin e vaksinës nga Pfizer/ BioNTech për COVID-19, miratimi i parë në botë për përdorim të zakonshëm dhe jo emergjent.