Postet nga: Vaksina kundër COVID-19

Hana Xhemajli: Nuk besoj që Zemaj ka gënjyer për sigurimin e vaksinës

Hana Xhemajli nga organizata joqeveritare ‘Kosova që Duam’ në emisionin "Kallxo Pernime" ka folur në lidhje me sigurimin e vaksinës nga Kosova.

Shkupi miraton furnizimin me vaksina kineze, thotë s'ka panik nga varianti i ri

Institucionet Shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po trajtojnë me kujdes personat e infektuar me koronavirusin e ri, nëse ndonjë prej tyre bart variantin e ri të virusit ...

COVID-19, Mali i Zi nis procedurat për furnizim me vaksina kineze

Ministrja malazeze e Shëndetësisë, Jelena Boroviniq Bojoviq, tha se është ende e paqartë se kur do të fillojnë vaksinimet në vend kundër coronavirusit, duke theksuar se Mali ...

Nesër Shqipëria fillon procesin e vaksinimit kundër COVID-19

Në Shqipëri vaksinimi kundër COVID-19 pritet të fillojë të hënën (11 janar).

COVAX në fund të janarit nis shpërndarjen e vaksinave kundër COVID-19

Programi COVAX i Organizatës Botërore të Shëndetësisë do të nisë shpërndarjen e vaksinave kundër coronavirusit gjatë këtij muaji, tha drejtoresha e OBSH-së pë...

Zaev: Ka mundësi që vaksinat të arrijnë edhe në janar

Ka mundësi që Maqedonia e Veriut të marrë vaksina edhe para shkurtit, paralajmëroi sonte kryeministri Zoran Zaev.

Gjermania e Danimarka mund të shtyjnë dozën e dytë të vaksinës

Gjermania dhe Danimarka po shqyrtojnë mundësinë e shtyrjes së dhënies së dozës së dytë të vaksinës kundër COVID-19 të kompanive BioNTech dhe Pfizer për ...

Kina miraton përdorimin e vaksinës Sinopharm

Autoritetet kineze miratuan me kusht përdorimin e një vaksine kundër coronavirusit, të zhvilluar nga prodhuesi shtetëror i ilaçeve, Sinopharm.