Postet nga: Vaksina anti COVID

Rregullatori evropian: Vaksina e AstraZenecas është e sigurt dhe efikase

Agjencia Evropiane e Ilaçeve ka thënë të enjten se përdorimi i vaksinës kundër koronavirusit, nga kompania AstraZeneca, është i sigurt, pavarësisht raportimeve për ...

Hoti: Për disa ditë në Kosovë vijnë vaksinat e para

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti në një takim virtual më kryetarët e komunave të Kosovës ka thënë se ardhja e vaksinës për COVID-19 është çështje ...

Njerëzit e vaksinuar plotësisht mund të takohen pa maska

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA thanë se amerikanët e vaksinuar plotësisht kundër koronavirusit, mund t’i kthehen një niveli të normalitetit.

Majmunëve në kopshtin zoologjik në San Diego u jepet vaksina eksperimentale për COVID-19

Disa majmunëve në një kopsht zoologjik në San Diego u është dhënë një vaksinë eksperimentale për COVID-19 e cila është dizajnuar për kafshët pas pë...

Zemaj: Kemi pasur informata që një sasi e dozave të vaksinës janë falsifikuar në Kinë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur lidhur me distributorët që u kanë bërë oferta për vaksinën kundër COVID-19.

Arsyetimi i Armend Zemajt pse Kosova nuk e siguroi ende asnjë vaksinë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur lidhur me procesin e bisedimeve për sigurim të vaksinave kundër COVID-19.

Ku mbetën vaksinat? Flet Armend Zemaj - LIVE

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tregon pse Kosova nuk u furnizua ende me asnjë vaksinë të vetme për COVID-19, ndonëse ai dhe Qeveria të ...

Izraeli do të vaksinojë punëtorët palestinezë kundër COVID-19

Izraeli do të vaksinojë palestinezët që punojnë në Izrael apo në vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor, tha të dielën zyra për Koordinimin e aktiviteteve të qeverisë ...