Postet nga: VAKAT

Asamblisti i koalicionit VAKAT dënohet me 400 euro për mosdeklarim të pasurisë

Edis Aljilji, asamblist i partisë VAKAT në Kuvendin Komunal të Prizrenit, është shpallur fajtor dhe është dënuar me 400 euro gjobë.

Emërimi anëtarit të dytë në KQZ, reagon PDK

Partia Demokratike e Kosovës, ka vlerësuar se emërimi i anëtarit të dytë të PDK-së në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ishte rruga e vetme kushtetuese dhe ligjore.

Dekretohen dy anëtarët e ri të KQZ-së nga presidentja Osmani

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, pas analizimit të Aktvendimit të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me emërimin e dy anëtarëve të tjerë në ...

Demiri: Pas takimit të dytë me Kurtin, do të saktësojmë veprimin tonë të mëtejmë

Rasim Demiri nga VAKAT, në adresimin për media pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtin dhe U.D. e Presidentes Vjosa Osmani, tha se ende ...

Arsimi në Kosovë mes premtimeve për digjitalizim dhe mungesës së librave

Përfaqësuesit e partive politike nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje, Partia Liberale Egjiptiane dhe Partia Boshnjake (VAKAT) shpalosën programet e tyre qeverisëse ...

Kërkesat e partive të komuniteteve joshumicë për arsim

Të ftuarit në emisionin "Debat Pernime" debatuan për arsimin. Përfaqësuesit e partive të cilët ishin pjesë e debatit, LDK, LVV dhe PLE dhe VAKAT shpalosën ...

Thaçi takohet me përfaqësues të partive jo shumicë për situatën politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka takuar përfaqësuesit e KDTP-së dhe ata të VAKAT nga grupi parlamentar 6+, ministrin në largim, Mahir Yagcilar dhe deputetët ...