Postet nga: vajzat

Futboll, ekipi kombëtar i vajzave U17, fiton në Gjerorgji 13:0

Ekipi i vajzave në futbollit i Kosovës U17, ka shënuar fitore bindëse në Gjeorgji.

MASHTI do t’i mbështesë me nga 1,000 euro vajzat që studiojnë shkencë, teknologji e inxhinieri

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) ka shpallur thirrje publike për mbështetje financiare prej 1,000  euro studentet vajza/gra në fushat e shkencës, teknologjisë, inxhinierisë ...

Presidentja Osmani: Gruaja, arkitektja e së ardhmes së shoqërisë sonë

Me poezinë kushtuar nënave është hapur sot në Prishtinë, edicioni i dytë i Festivalit Multikulturor që këtë vit mbahet me moton “Gruaja, arkitekte e shoqërisë”.

Prishtinë, vajza dyshohet se u rrahë nga babai

Një rast i dhunës në familje është shënuar para 5 ditësh në Prishtinë.

Horror nga Australia, tre motrat përdhunoheshin nga babai patriark e vëllezërit, në kultin mizor te incestit (FOTO)

Patriarku pervers i familjes më famëkeqe të Australisë, drejtonte atë që është quajtur nga mediat “ferma e incestit” duke përdhunuar bijat e tij bashkë me djemtë, e duke ...

Lansohet platforma për identifikimin e komunave me rrezik të lartë të braktisjes së shkollës nga vajzat e komuniteteve joshumicë

Është bërë përmbyllja e projektit dhe lansimi i hartës digjitale dhe platformës e cila identifikon komunat ku vajzat e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptianë rrezikojnë të ...

Vajzat largohen nga trashëgimia - VIDEO

Ndarja e trashëgimisë në pjesë të barabarta tek burrat dhe gratë po vazhdon të përcillet me probleme në Kosovë. Edhe pse ligji e garanton një ndarje të tillë, ...

Kosova e gatshme për ndeshjen ndaj Rusisë (VIDEO)

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e vajzave, sonte e ka zhvilluar stërvitjen e fundit në stadiumin “Brita Arena” në Wiesbaden të Gjermanisë.