Postet nga: ushtrim ndikimi

Çka deklaroi bashkëshortja e biznesmenit i cili kishte kërkuar 'spiunim' të telefonit të gruas nga hetuesit e Policisë

Dukagjin Emerllahu doli para Gjykatës së Prishtinës lidhur me akuzat e ushtrimti të ndikimit ndaj dy zyrtarëve hetues të Policisë, Rrahim Muja e Florim Krasniqi.

Avokati Besnik Berisha dërgohet në QKUK

Avokati Besnik Berisha, i cili u arrestua sot nën dyshimet për tri vepra penale, është dërguar në QKUK.

Avokati Besnik Berisha, një ish-polic e dy persona të tjerë dyshohen për ndikim në një rast të fajdeve

Në një operacion policor të udhëhequr nga Prokuroria Themelore në Ferizaj gjatë ditës janë shoqëruar në polici gjashtë persona, katër prej tyre janë arrestuar nën ...

Gjykata vendos për avokatin e dyshuar se mori 8 mijë euro nga pala për t’ia dhënë gjyqtarëve

Gjykata ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë së Prishtinës që avokatit H.J., t'i caktohet masa e paraburgimit prej një muaji.

Dyshohet se mori 8 mijë euro nga pala për t'ia dhënë gjyqtarëve, Prokuroria kërkon paraburgim për avokatin

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar paraburgim prej 30 ditësh për avokatin H.J., i cili po dyshohet për ushtrim ndikimi.

Vazhdon gjykimi ndaj ish-zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës për tenderin e autostradës së Gjilanit

Ka vazhduar gjykimi ndaj Betim Reçicës, Isa Berishës, Mirdit Eminit dhe Leonora Limanit, të cilët akuzohen se kanë keqpërdorur detyrën e tyre si zyrtarë ...

Dosja e Prokurorisë që rëndon ndaj asamblistit të LVV-së në rastin 'Brezovica'

Nga 30 ditë paraburgim ka kërkuar Prokuroria e Ferizajt për të arrestuarit e ditës së djeshme në rastin e njohur si ‘Brezovica’.

Gjykimi i burrit të prokurores Ervehe Gashi, dëgjohet dëshmia e të bashkakuzuarit

Në Gjykatën e Prishtinës ka vazhduar gjykimi për ushtrim ndikimi kundër Bajram Gashit, bashkëshortit të prokurores së Krimeve të Rënda në Prizren, Ervehe Gashi.