Postet nga: ushtria turke

Turqia fillon ofensivën ushtarake në Siri

Turqia po ndërmerr veprime të forta ushtarake kundër forcave të qeverisë siriane.

Turqia hakmerret për vrasjen e 4 ushtarëve të saj, vret ‘30-35 ushtarë sirianë’

Turqia vrau dhjetëra trupa të Qeverisë siriane, pasi katër ushtarë të saj u vranë nga granatimet në veriperëndim të Sirisë, tha presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan.

Shefi i ushtrisë së Tajvanit vdes në një aksident me helikopter

 

Ushtria Turke Thotë se Përparoi në Afrin të Sirisë

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të ...

Turqia Shkatërron 18 Caqe të Kurdëve në Irak

Aeroplanët luftarakë të Turqisë kanë shkatërruar të paktën 18 rajone të kontrolluara nga Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), në veri të Irakut, ka njoftuar agjencia ...

Erdogan: Operacioni në Afrin Nuk Ka Synime Pushtuese

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i ka thënë presidentit francez, Emmanuel Macron, se operacioni i ushtrisë turke brenda Sirisë me qëllim të pastrimit të “elementeve terroriste”, nuk është ...

Turqia Vret 932 Kurdë dhe Pjesëtarë të ISIS-it

Ka hyrë në ditën e 16-të ndërhyrja ushtarake e Turqisë në Siri për të luftuar grupet kurde të ashtuquajtura PYD dhe luftëtarët e grupit terrorist ...

Erdogan i Vendosur ta Pastrojë Kufirin nga 'Terroristët'

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është shprehur i përkushtuar se vendi i tij do ta pastroj gjithë kufirin me Sirinë nga ata që ai i cilësoi si “...