Postet nga: ushtria shqiptare

Ushtria amerikane trajnon ushtarakët e Shqipërisë për përdorimin e altilerisë - FOTO

Ministri shqiptar i Mbrojtjes Niko Peleshi ka publikuar pamje nga trajnimi i pjesëtarëve të Ushtrisë shqiptare duke u trajnuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës - Garda ...

Ushtria shqiptare u ftua por nuk u lejua të ndihmojë Kosovën gjatë vërshimeve të janarit

Zona të ndryshme të Kosovës u goditën muajin e kaluar nga vërshimet si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut.

Qitje luftarake me mortaja, stërvitje e përbashkët e ushtarëve të Kosovës dhe Shqipërisë (VIDEO)

Forca e Sigurisë së Kosovës është duke rritur aftësitë e saja ushtarake në mbrojtje të vendi.

Shqipëria ka dyfish më shumë buxhet për ushtrinë se Kosova

Sektori i mbrojtjes është njëra prej fushave në të cilat shtetet investojnë një pjesë të rëndësishme të buxhetit të saj.

Humb jetën në Afganistan një major i ushtrisë shqiptare

Majori i ushtrisë shqiptare Xhevahir Jazaj, me mision pranë trupave shqiptare që veprojnë në Afganistan, në zonën e Heratit, nën komandën italiane ka humbur jetën mbrë...

Ushtarët shqiptarë asgjësojnë një bombë 500-kilogramëshe të kohës së Luftës së Dytë Botërore

Forcat e xhenios të Ushtrisë Shqiptare kanë asgjësuar sot një bombë të kohës së Luftës së Dytë Botërore.

107-vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura Shqiptare

 

Pilotët e Ushtrisë shqiptare testojnë helikopterët amerikanë

Pilotë dhe teknikë të Bazës Ajrore të Farkës të Ushtrisë shqiptare kanë nisur trajnimin në bazën ajrore të Gardës Kombëtare të New Jersey-t, për ...