Postet nga: Ushtria e Serbise

Kurti: Ushtria serbe po zhvillon ushtrime vetëm 30 kilometra larg kufirit të Kosovës

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë se 30 kilometra larg kufirit të Kosovës ushtria serbe është duke zhvilluar ushtrimet kryesore ushtarake të saj.

Komandanti i KFOR-it nesër merr pjesë në stërvitjen vjetore të Ushtrisë së Serbisë

Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, gjeneralmajor Ozkan Ulutas nesër, 19.04.2024, do të marrë pjesë në Ditën e Vizitorëve të Nderuar të Ushtrisë së Serbisë "Whirlwind 2024".

Ushtria serbe propozon rikthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Serbisë nisi një iniciativë dhe i propozoi presidentit Aleksandar Vuçiq rikthimin e detyrimit për të shërbyer në ...

Ushtria e Serbisë mohon se planifikoi aneksimin e veriut të Kosovës

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, Millan Mojsilloviq, i mohoi akuzat e autoriteteve të Kosovës se Serbia, përmes sulmit në Banjskë, ka synuar ...

Ushtria serbe në gjendje gatishmërie, për shkak të “situatës në Kosovë”

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Millosh Vuçeviq, tha se ushtria serbe është vënë në gjendje gatishmërie, për shkak të situatës në Kosovë.

Aksioni në veri të Mitrovicës, ushtria e Serbisë në gjendje gatishmërie

Presidenti i Serisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas aksionit të gjerë të Policisë së Kosovës i cili është duke u zhvilluar në veri të Mitrovicës, ku ...