Postet nga: ushtare

Gjermania gati të stacionojë 4 mijë ushtarë në Lituani

Gjermania synon të vendosë përgjithmonë 4 mijë ushtarë në Lituani. Prania e tyre duhet të ketë një efekt parandalues. Por kërkohet infrastruktura dhe kushtet e duhura.

VIDEO - Shqipëria dërgon një kontingjent prej 30 ushtarakëve në Kosovë

Një grup prej 30 efektivesh Komando nga Forcat e Armatosura të Shqipërisë janë nisur sot për në Kosovë.

Al Jazeera: Një ushtar i vrarë dhe 6 të plagosur nga bombardimet në Ukrainë

Ushtria ukrainase thotë se një ushtar është vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga bombardimet nga separatistët pro-rusë në Ukrainën lindore në 24 orët e fundit.

Publikohen rezultatet e intervistës në konkursin e FSK-së për ushtarë (LISTA)

Janë publikuar rezultatet e intervistës për ushtarët e ardhshëm të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK).

Afganistan, fotot e marinsave amerikanë që kanë pushtuar mediat botërore

Këta që shihni në foto janë marinsat amerikanë, të cilët shihen teksa mbajnë në duar e përkujdesen për foshnje e fëmijë afganë. Këto foto ...

Në Çeki nis operacioni i pastrimit, pas tornados

Ushtarë dhe zjarrfikës kanë nisur pastrimin e rrënojave, që kanë mbetur pas një tornadoje tejet të rrallë dhe vdekjeprurëse në Republikën Çeke.

Hapet konkursi për pranimin e ushtarëve të rinj në FSK

Ministria e Mbrotjes ka hapur konkurs për pranimin e rekrutëve-ushtarëvë të rinj aktivë në Forcën e Sigurisë së Kosovës.