Postet nga: ushqim

Nëntë ushqimet për pastrimin e arterieve

Për të mbrojtur zemrën tuaj, ndonjëherë nuk keni nevojë për ilaçe, por ushqim të vërtetë.

Mos hani ushqim djegës nëse keni probleme me gjumin

Nëse në mes të natës zgjoheni nga ankthi, në të cilin dikush ju ndjek me sharrë motorike, duhet të mendoni nëse në mbrëmje keni ngrënë ...

Simptomat që tregojnë se jeni duke u ushqyer dobët

Më shpesh ne dëmtojmë shëndetin tonë nga ushqimi i dobët, lëvizja e pamjaftueshme, por edhe stresi.

Si ta luftoni mungesën e Vitaminës D gjatë dimrit?

Vitamina D është vitamina, e cila ndihmon zhvillimin sa më të mirë të eshtrave, dhëmbëve dhe muskujve. Mirëpo problemi është se niveli i kësaj vitamine ka ...

Kujdes: Në Gjilan e Prishtinë është shpërndarë virusi Salmonella

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë thirrje te qytetarët të kenë kujdes me gatimin, ruajtjen dhe shpërndarjen e ushqimit.

Mite të pavërteta rreth ushqimit që po përhapen në internet

“Ushqimet pa gluten janë më të shëndetshme”, “nëse keni nevojë për hekur, hani shumë spinaq”, “anansi ju bën të humbni peshë”, “sheqer kafë ka më pak ...

Luftojeni stresin me spinaq

Radikalët e lirë janë nënprodukte të metabolizmit.

Dobitë shëndetësore nga konsumimi i fasules

Kohët e fundit, hulumtuesit në Qendrën Harvard për Shëndetësi kanë gjetur se një dietë e pasur me fasule mund të zvogëlojë rrezikun e së...