Postet nga: ursula von der leyen

Shefja e KE-së arrin në Shkup në vizitën e parë të turit ballkanik

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, të dielën në mbrëmje ka arritur në Shkup, duke filluar turneun e saj në Ballkanin Perënidmor, pasi ajo pas ...

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen nesër në Kosovë, do të takohet me Kurtin e Osmanin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen nesër pritet të takohet me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e kryeministrin e vendit, Albin Kurti. 

Presidentja e Komisionit Europian javën e ardhshme në Kosovë

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen do të qëndrojë të hënën në Kosovë.

Von der Leyen dhe Scholz nuk tregojnë nëse do të sanksionohet Serbia për sulmin në Banjskë

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, dhe kancelari gjerman, Olaf Scholz, nuk kanë treguar nëse do t'i vendosen sanksione Serbisë në lidhje me sulmin e 24 shtatorit në ...

Von der Leyen në Tiranë: Fokus i Samitit të Berlinit do të jetë ekonomia

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen gjatë arritjes në Tiranë për Samitin e Procesit të Berlinit ka deklaruar se fokusi i takimit do të jetë ekonomia.

Shefja e BE-së Kosova dhe Serbia të kthehen në tryezën e dialogut

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi të dielën në Tiranë se Kosova dhe Serbia duhet të kthehen në dialog për t’i normalizuar marrëdhë...

BE-ja do ta trefishojë ndihmën humanitare për Gazën

Komisioni Europian ka thënë të shtunën se do ta trefishoJë ndihmën humanitare për Gazën.

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe.