Postet nga: ursula von der leyen

Kërkesat e BE-së përmes von der Leyen pas vizitave në Kosovë dhe Serbi

Si Kosova ashtu edhe Serbia, duhet të shtojnë përpjekjet e tyre për të normalizuar marrëdhëniet pas shpërthimit të fundit të dhunës në veri të ...

Vuçiq: Njohja e pavarësisë së Kosovës nuk është çështje për Serbinë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sfidoi sërish të martën thirrjet e diplomacisë perëndimore për përmbushjen e detyrimeve nga marrëveshja për normalizimin e marrë...

Kurti ia thekson Von der Leyenit nevojën për ekstradimin e Radoiçiqit në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në takimin që ka zhvilluar sot me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka përsëritur edhe një herë kërkesë...

Von der Leyen: Kosova të nis procedurat për Asociacionin, kurse Serbia njohjen de facto

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka thënë Kosova duhet ta lansojë procedurën për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, ndërsa Serbia ...

Nis takimi i Kurtit me von der Leyen, nuk pritet të kenë deklarim për media

Kryeministri e Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim, presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

Osmani pas takimit me Von der Leyen: Potencova rëndësinë e largimit të masave të BE-së ndaj Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se në takim me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, diskutuan mbi planin e ri të rritjes ...

Presidentja e Komisionit Europian mbërrin në Kosovë, takon Osmanin - Pamje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim, presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

Vizita e von der Leyen në Kosovë, Policia njofton për ndërprerje të përkohshme të trafikut

Policia e Kosovës njofton se gjatë vizitës së Presidentes së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, do të kujdeset për ofrimin e sigurisë dhe mirëmbajtjen e ...