Postet nga: ursula von der leyen

BE-ja nuk do të pranojë kurrë dy shtete në Qipro, thotë von der Leyen

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të enjten (8 korrik) se Brukseli nuk do të "pranojë kurrë" zgjidhjen me dy shtete për Qipron.

Presidentja e KE-së kërkon përshpejtimin e procesit të zgjerimit

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, të hënën, ripërsëriti qëndrimin se e ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të jetë në ...

Thirrje për vaksinim teksa varianti Delta vazhdon të përhapet

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen u ka bërë thirrje njerëzve që të vaksinohen kundër COVID-19, teksa varianti më ngjitës i koronavirusit, Delta, po ...

Von der Leyen për dialogun: Thelbësore që palët të takohen sa më shpejt

Shefja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, ka thënë se mirëpret zotimin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti për t’u angazhuar në dialogun mes ...

Von Der Leyen – Osmanit: Do të avokojmë për një vendim pozitiv të BE-së rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë një letër nga Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von Der Leyen, me të cilën ajo e ka uruar për ...

Ursula von der Leyen: U ndjeva e lënduar pasi u lash pa karrige në Turqi

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se është ndier e lënduar pasi u la pa karrige nga dy liderë meshkuj në një samit në Turqi më ...

Borrell pret marrëveshje të shpejtë mes Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell tha se pret që sa më shpejt të arrihet një marrëveshje pë...

Presidentja e Komisionit Evropian bisedoi me kryeministrin Kurti për shpërndarjen e vaksinave anti-Covid

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka njoftuar se ka diskutuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për shpërndarjen e vaksinave anti-Covid në Kosovë, të ...