Postet nga: uran ismaili

Uran Ismaili ironizon me takimin Kurti - Mustafa, ua përmend të kaluarën

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, e ka komentuar takimin e sotëm mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.

Vjen në Kosovë ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, do të pres nesër ministrin e Shëndetësisë të Republikës Federale të Gjermanisë, Jens Spahn.

Ministri Bytyqi i gatshëm të rrisë numrin e studentëve në Fakultetin e Mjekësisë në UP

Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytqi thotë se është duke shikuar mundësitë ligjorë që ia mundësoj në rritjen e numrit për regjistrimin e studentëve në Fakultetin e ...

Ismaili - Mustafës: Fjalët nuk rrëzojnë qeveri

Ministri i Shëndetësisë dhe nënkryetari i PDK-së Uran Ismaili i është kundërpërgjigjur kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në lidhje me rrë...

Tahiri: PDK nuk po e paragjykon fajësinë e zyrtarëve

Dy ministrat e Qeverisë aktuale e që vijnë nga PDK, e kanë mirëpritur vendimin e shefit të tyre për për largimin e personave të kësaj partie ...

Ilaçi i ministrisë së Shëndetësisë për rekomandimet e Auditorit

Ministria e Shëndetësisë i ka zbatuar plotësisht 15 nga 25 rekomandimet e Auditorit të dhëna në raportin e Auditimit për Pasqyrat Financiare të vitit 2017. Niveli i zbatimit ...

Veseli: Atë ditë kur qeveris Uran Ismaili, kjo katrahurë në Prishtinë nuk do të jetë më

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë para strukturave të reja të PDK-së në Prishtinë, se ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili do të ...

PDK e bën LDK-në e VV-në përgjegjës për aferën 'Spitali'

Uran Ismaili, në cilësinë e nënkryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, ka reaguar ndaj pretendimeve se ai apo partia e tij janë përgjegjës për ...