Postet nga: ura

Zhytësit gjejnë dy trupa në kamion të zhytur në ujë, pas shembjes së urës në SHBA

Trupat e dy personave janë nxjerrë nga një kamion i kuq, i cili ishte nën ujë ku u shemb ura e Baltimores në SHBA, raporton media britanike BBC. 

Shembja e urës në SHBA, të paktën gjashtë persona mbeten ende të zhdukur

Të paktën gjashtë persona janë zhdukur pas shembjes së Urës Ikonë të qytetit Baltimore të SHBA kur një anije me kontejnerë u përplas me urën më 26.03.2024.

Shembja e urës, Policia në ShBA thotë se nuk ka shenja të terrorizmit

Policia e Baltimores tha se nuk kishte prova se përplasja e anijes që shkaktoi shembjen e urës ‘Francis Scott Key’ ishte e qëllimshme, raporton CNN.

Ura e Badovcit e demtuar

Nisin procedurat për ndërtim të urës së re te Liqeni i Badovcit

Zëvendësministri në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI) Hysen Durmishi ka bërë të ditur se pas mbylljes për qarkullim të urës ...

Punimet pa leje ujore në urën për këmbësorë tek Liqeni Akumulues, rasti denoncohet në Prokurori

Ka disa javë që punimet në urën që lidh të dy anët e liqenit akumulues në pjesën ky fillon ky liqe në qytetin e Mitrovicës Jugore ...

Zelensky: Ura e Krimesë duhet të neutralizohet

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë të premten se ura që lidh gadishullin e Krimesë me Rusinë “sjell luftë, jo paqe”, dhe rrjedhimisht është objektiv luftarak.

Mbyllja e urës te Badovci për punime, Ministria asfalton rrugën alternative

Ministria e Mjesidit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI) gjatë ditës ka asfaltuar rrugën alternative tek ura e Liqenit të Badovcit, e cila është mbyllur për ...

Ura e Badovcit e demtuar

Gjendja e urës në Badovc, Ministria e Infrastrukturës thotë se po bën projektin për rindërtimin e saj

Ura te liqeni i Badovcit, në magjistralen Prishtinë – Gjilan, ka gati dy javë që është mbyllur.