Postet nga: UNDP

41 mijë teste për COVID-19 sot iu dhuruan Kosovës përmes UNDP-së

Qeveria e Dukatës së Madhe të Luksemburgut përmes Lux-Dev S.A. dhe Qeveria e Austrisë, përmes Bashkëpunimit Austriak për Zhvillim, në partneritet me Programin e ...

UNDP dorëzon në QKUK 20 ventilatorë

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë ka dorëzuar në QKUK 20 ventilatorë mobil si reagim i menjëhershëm ndaj COVID-19.

Policia pranon donacion 5 qen për njësitin K-9

UNDP dhe Ambasada Gjermane ka dhënë donacion 5 qen për Policinë e Kosovës, të cilët do të trajnohen nga instruktorët e njësisë së Policisë së ...

UNDP lanson Pulsin Publik 'Korrelacioni midis Tregut të Punës në Kosovë dhe Emigrimit'

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë do të lansojë sot analizën e Pulsit Publik "Korrelacioni midis Tregut të Punës në Kosovë dhe Emigrimit".

COVID-19, Policia e Kosovës merr donacion maska e dorëza

Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme ka marrë donacion 1 mijë e 200 paska dhe 4 mijë e 500 dorëza.

QKUK përfiton 20 ventilatorë mobil nga Norvegjia, Zvicra dhe Luksemburgu

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) ka përfituar 20 ventilatorë mobil nga fondet e qeverive të Norvergjisë, Zvicrës dhe të Luksemburgut.

Haxhi Avdyli i reagon Isa Mustafës për raportin e UNDP: Kur numrat flasin, fjalët janë të tepërta

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka reaguar pas deklaratës së kreut të partisë, Isa Musatafa, i cili statistikat e raportit të UNDP-së ...

Mustafa nuk i beson raportit të UNDP-së rreth kënaqshmërisë së qytetarëve me punën e Qeverisë Kurti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se pas sugjerimit të ambasadorit gjerman Christian Heldt për leximin e raportit të UNDP-së për ...