Postet nga: ulrike lunacek

Lunacek Uron Kosovën me Librin e Saj

Ish -Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunacek ka publikuar librin e saj kushtuar Kosovës.

Lunacek me Libër për Kosovën dhe Kontributin e Saj

Tri ditë para dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës, ish-raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian Ulrike Lunacek do ta promovojë një libër për rrugë...

Lunaçek: Serbia do ta Njohë Kosovën Para Anëtarësimit në BE

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunaçek, tha në Prishtinë se mendon që Serbia do ta njohë Kosovën para anëtarësimit të saj në ...

Haradinaj Pret Lunaçekun dhe Raportuesin e Ri për Kosovën në PE

Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim lamtumirës raportuesen për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunaçek të shoqëruar nga pasardhësi i saj në këtë ...

Thaçi: Lunaçek, Zë i Sinqertë i Kosovës në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot eurodeputeten Ulrike Lunaçek në takimin e saj të fundit si raportuese për Kosovën.

Ulrike Lunacek Sot Përshëndetet me Kosovën

Deputetja e Parlamentit Europian, Ulrike Lunacek, do të qëndrojë sot në Kosovë në një vizitë lamtumirëse, pak para se të largohet nga funksionet e saj politike.

Dështimi në Zgjedhje, Ulrike Lunaçek Jep Dorëheqje

Pas debaklit zgjedhor dhe dështimit për të hyrë në Parlamentin e ri të Austrisë, Partia e Gjelbër është zhytur në një krizë të thellë.

Lunacek: Qeveria e Kosovës t’i Trajtojë Problemet Urgjente Menjëherë

Raportuesja e Parlamentit Europian për Kosovën, eurodeputetja Ulrike Lunacek i ka bërë thirrje qeverisë së re të Kosovës që të fillojë me trajtimin e problemeve urgjente ...