Postet nga: uji

(VIDEO) Nëntë të vdekur deri më tash nga përmbytjet e jashtëzakonshme në Nju Jork

Të paktën nëntë persona vdiqën nga përmbytja që rezultuan nga reshjet rekorde të shiut në New York dhe New Jersey. Uraganit Ida, i cili shkatërroi ...

Fushë Kosova dhe një lagje e Prishtinës mbeten pa ujë për shkak të reshjeve të shiut

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se Fushë Kosova dhe lagjja Kalabria në Prishtinë do të mbeten pa ujë nga ora 22:00 deri në orën 05:00 të më...

Helmimi në Deçan: Roja e pyllit dyshohet se ndali kamerat e sigurisë

Roja e pyllit, i cili është arrestuar mbrëmë në lidhje me helmimin e qytetarëve në Deçan, dyshohet se ka ndalur kamerat.

Shkaktuan panik për helmim të ujit, arrestohen dy persona në Ferizaj

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka njoftuar se ka shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj, dy persona që dyshohet se kanë përhapur panik përmes rrjeteve sociale ...

Bashkim Ramosaj apelon banorët të mos furnizohen me ujë nga rezervuari i Drenocit

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka apeluar te banorët e fshatrave: Prilep, Rastavicë, Baballoq, Gramaqel, Dubravë, Shaptej, Jasiq i Ri, Gllogjan, Ratish i Epërm, ...

IKSHPK: Në ujin e Deçanit janë identifikuar disa baktere

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se janë identifikuar disa baktere në ujin e Deçanit që mund të japin indikacion për ...

Anëtari i LVV në Deçan: Helmimi i qytetarëve, institucionet nuk reaguan me kohë

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Deçan, Faton Selmanaj, ka akuzuar për neglizhencë përfaqësuesit e institucioneve shëndetësore për situatën e ...

Deçan, institucionet përkatëse angazhohen për zbardhjen e dyshimeve për helmim të ujit

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka takuar të gjitha institucionet përkatëse të cilat po e hetojnë shkaqet për helmimin e disa personave në ...