Postet nga: uefa

UEFA hap hetime ndaj Kosovës

UEFA ka nisur procedurë disiplinore ndaj Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Federatës së Futbollit të Malit të Zi.

UEFA sanksionon ekipin e Partizanit e Beogradit për racizëm

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA), ka ndëshkuar ekipin e Partizanit të Serbisë dhe Lokomotiv Plovdiv të Bullgarisë, pas incidenteve të lidhura me racizëm në ndeshjet e Ligës ...

Sot përballja e Feronikelit me Slovan Bratislavën

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli sot do ta zhvillojë ndeshjen kthyese ndaj kampionit sllovak, Slovan Bratislava.

UEFA pranon rekord kërkesash për bileta për Euro 2020

Federata Europiane e Futbollit (UEFA) tha se ka pranuar 19.3 milionë kërkesa për bileta për ndeshjet e turneut Euro 2020.

CAS-i e refuzon apelimin e Skënderbeut, i jep të drejtë UEFA-s, 10 vite pezullim për klubin korçar (FOTO)

Klubit të Skënderbeut iu janë shuar shpresat përfundimisht për të luajtur në garat europiane.

Superliga ia sheh hairin Feronikelit, ngritet në ranglistën e UEFA-s (FOTO)

Feronikeli mbrëmë arriti që ta mposht Lincoln Red Imps-in, me rezultat 1-0, në fazën parakualifikuese të Ligës së Kampionëve.

Vdes ish- Presidenti i UEFA-s, Lennart Johansson

Ish presidenti i UEFA, Lennart Johansson, ka vdekur në moshën 89 vjeç pas një sëmundje të shkurtër, raporton BBC Sport.

Presidenti i UEFA-së Ceferin flet për përjashtimin e mundshëm të Cityt nga Liga e Kampionëve

Para një jave gazeta prestigjioze amerikane “New York Times” kishte raportuar ekskluzivisht se Manchester City mund të dënohet me një vit mos pjesëmarrje në Ligën e Kampionë...