Postet nga: uefa

Presidenti i UEFA-s: Jemi fuqishëm kundër Superligës së Europës, do ta vriste futbollin

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, ka dalë haptazi kundër Superligës së Europës, e cila është paraparë të përbëhej nga super klubet europiane.

UEFA jep shpjegime për ndeshjen Prishtina- Lincoln

Shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA ka dhënë shpjegimet për ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Lincoln.

UEFA ndëshkon kampionët e Kosovës, Drita humb ndeshjen në tavolinë

Sipas vendimit të marrë pak minuta më parë, klubi Drita ka humbur në tavolinë me rezultat zyrtar 3-0 ndeshjen me kampionin e Irlandës Veriore, Linfield.

UEFA tregon se me cilat kombëtare nuk mund të luaj Kosova në kualifikueset e botërorit

Shorti i kombëtareve evropiane për Kupën e Botës 2022 do të mbahet më 29 nëntor të këtij viti, dhe UEFA në një mbledhje të Bordit Ekzekutiv, ...

UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2021 – 2024, ekskluzivisht në ARTMOTION

ARTMOTION ka zyrtarizuar se ka fituar të drejtat e transmetimit ekskluziv të tri ligave më të forta evropiane të UEFA-së: Champions League , Europe League dhe garën më të re ...

Efektet e pandemisë, UEFA zbut qëndrimin ndaj Fair Play-t Financiar

Ndikimi i pandemisë Covid-19 në futbollin europian ka qenë i thellë dhe efektet e krizës ka të ngjarë të vazhdojnë për një kohë të gjatë.

UEFA jep sqarim për paratë e ndara për FFK-në

Federata e Futbollit e Kosovës, para disa ditëve lajmëroi se ka pranuar një shumë prej 1 milion e 900 mijë eurove të ndara nga UEFA.

4 vite më parë Kosova u bë pjesë e UEFA-s

Me 3 maj të vitit 2016, Kosova u bë anëtarja e 55-të e Federatës Europiane të Futbollit (UEFA).