Postet nga: Uefa Champions League

Çeferin: Liga e Kampionëve duhet të përfundojë deri më 3 gusht

Futbolli europian është paralizuar shkaku i pandemisë së coronavirusit.

Real Madrid – Manchester City, përfundon pjesa e parë

Është mbyllur pjesa e parë me rezultat 0-0, ndërmjet Real Madridit dhe Manchester Cityt, që po luhet në kuadër të ndeshjes së parë të 1/8 së finales në Ligë...

Lyon po e mposht Juventusin (VIDEO)

Lyon ka kaluar në epërsi në minutën e 31’ me Tousart pas asistimit të Aouar.

Me dy ndeshje interesante rikthehet Liga e Kampionëve

Sonte me fillim prej orës 21:00, do të luhen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Atalanta i jep leksion Valencias (VIDEO)

Atalanta ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Valencias me rezultat 4-1, ndeshje e vlefshme për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Haaland i vetëm e mposht Parisin (VIDEO)

Borussia Dortmund ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Paris Saint-Germain, me rezultat 2-1, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Haaland e kalon Dortmundin në epërsi (VIDEO)

Borussia Dortmund ka kaluar në epërsi ndaj Paris Saint- Germain, me golin e Erling Haaland në minutën e 69’.

Atleticos i duhen 4 minuta që të shënojë gol ndaj Liverpoolit  (VIDEO)

Atletico Madrid ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit, në minutën e 4’ me mesfushorin spanjoll Saul Niguez.