Postet nga: Uçk

Rama: Shqipëria nuk ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës së UÇK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkëputur një pjesë të fjalimit të tij lidhur me Kosovën, të cilin e ka mbajtur dje në Asamblenë e Kombeve të ...

Më 8 shtator konferenca e radhës për rastin Thaçi, Veseli, Selimi e Krasniqi

Konferenca e katërmbëdhjetë për ecurinë e çështjes kundër ish-drejtuesve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, do të mbahet më 8 ...

Prokuroria dhe mbrojtja e Salih Mustafës dorëzojnë dosjet e tyre përfundimtare

Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe mbrojtja e Salih Mustafës kanë dorëzuar te trupi gjykues dosjet e tyre përfundimtare. Në gjykimin ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare ...

Si ishte rrëzuar helikopteri ushtarak serb nga dëshmori Naser Brahimaj?

Helikopteri serb i rrëzuar në vitin 1998 në fshatin Këpuz, u bë nga dëshmori Naser Brahimaj, i njohur ndryshe si Komandant Bardheci. Bashkëluftëtari i tij, ka ...

Veteranët ende pa përgjigje për propozimin e Kurtit

Organizata e Veteranëve të UÇK-së, nuk i kanë diskutuar ende dy propozimet e dërguara nga kryeministri Albin Kurti e të cilat kanë të bëjnë për ...

“E vërteta mësohet në Prekaz”

Vizitat e qytetarëve të etnisë serbe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz do të duhej të shiheshin si diçka pozitive, sepse aty mund të mësohet e ...

Gërvalla shkarkon konsullin në New York, Krasniqi: Ministrja më kërkoi largimin e flamurit të UÇK-së nga zyra

Minsitrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka shkarkuar Lulzim Krasniqin, Konsull i Republikës së Kosovës New York.

Agjencia për Informim dhe Privatësi: Publikimi i listave me të dhënat personale të veteranëve të UÇK-së pa vendim të organeve të drejtësisë përbën shkelje të ligjit

Agjencia për Informim dhe Privatësi u ka bërë thirrje të gjitha institucioneve, mediave të shkruara, elektronike dhe qytetarëve të mos publikojnë lista me të dhënat ...